مدرسه مکالمه کودک

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج


مدرسه مکالمه کودک مخصوص دانش آموزان مقطع اول ، دوم و سوم دبستان بوده و با متدی کاملا متفاوت از کلاسهای ترمیک معمول با ایجاد فضای شاد، مفرح و با فلسفه "آموزش حین فعالیت" فرآیند زبان آموزی در گروه هدف خود را نهادینه می نماید. فلسفه اصلی مدرسه مکالمه کودک عدم صحبت به فارسی در کل محیط مدرسه از بدو ورود دانش آموز به محیط تا لحظه خروج می باشد. سیاست کلی آموزش در این نوع کلاسها بر خلاف کلاسهای سنتی آموزش زبان ، آموزش بصورت "کارگاهی" است . به این معنی که دانش آموز از لحظه ورود کلامی به فارسی از مربی خود نشنیده و کم کم آموزش میبیند که خود نیز ، نیازها و مکالمات روزمره خود را به زبان انگلیسی بیان نموده و با مربی خود و سایر دوستان و همکلاسی ها نیز به زبان انگلیسی ارتباط برقرار نموده و صحبت نماید. بنحویکه گویی دانش آموز در یک مدرسه در یک کشور انگلیسی زبان در حال آموزش روزانه است.

ورزش ، سرگرمی، بازی، کاردستی، کارتون و فعالیت های شاد دیگر که در برنامه روزانه کلاس تعریف گردیده باعث می شود که کودک نه تنها از زبان آزرده نشود بلکه شور و اشتیاق و علاقه وافری برای آموزش در دانش آموز ایجاد می نماید. تمرکز اصلی این متد بر روی مهارتهای مکالمه ای بوده و در کنار آن مهارتهای نوشتاری و خواندن نیز به تدریج و آرام آرام به دانش اموزان آموخته میشود. 

سیستم آموزشی این متد کتابهای ENGLISH TIME می باشد که از مرحله 1 تا 6 تدوین گردیده است .  در پایان هر دوره آزمون شفاهی و کتبی از کلیه دانش آموزان بعمل آمده و با لحاظ نمودن فعالیت های کلاسی در طول دوره، نمره نهایی محاسبه و مدرک هر دوره بصورت جداگانه به دانش آموزانی که با موفقیت دوره را پشت سر گذاشته اند اعطا گردیده و می تواند وارد مرحله بعد شوند. پس از پشت سر گذاشتن 6 دوره مدرسه مکالمه کودک ، دانش آموز در مهارت های مکالمه ای و همچنین نوشتاری پیشرفت بسیار چشمگیر و حیرت انگیزی پیدا خواهد کرد به نحوی که میتواند کلیه نیازهای خود را به انگلیسی بیان نموده و براحتی صحبت نماید و همچنین مطالب فراآموخته را نوشته و بخواند.

طرح مدرسه زبان کودک ( ویژه کودکان 3 سال تمام تا قبل از دبستان)

نصیر علاوه بر کلاسهای ترمیک کودکان ( ترم 3 ماهه ، هفته ای 2 روز و هر جلسه حدود 2 ساعت) طرح مدرسه زبان کودک هم ارائه می نماید .

در این مدرسه زبان کودک که سیستمی شبیه به مهد کودک دارد ولی در واقع مهد کودک نیست ، کودکان عزیز از صبح تا ظهر (یعنی مثل مهد کودک یا مدرسه)یا ظهر تا عصر  در محیطی کاملا به زبان انگلیسی حضور داشته و در واقع زندگی می کنند و از آموزشهای متناسب با سن و علایقشان بهره مند می گردد منتهی همه چیز به زبان انگلیسی با هدایت اساتید خبره در حوزه آموزش کودکان و در محیطی کاملا NATIVE  .

کودکان پس از اتمام 3 سالگی می توانند وارد این طرح شوند.در این دوره کودکان روزانه 4.5 ساعت از شنبه تا چهارشنبه در این موسسه آموزشی حضور دارند .در واقع کودکان در این سیستم آموزشی در محیطی کاملا انگلیسی قرار میگیرند و صدها عنوان موضوع تماما به زبان انگلیسی و همگی به روش غیر مستقیم و ناخودآگاه از طریق بازی , شعر , نقاشی , داستان , نمایش , موسیقی , سفالگری و کارهای هنری به کودکان ارایه میشود.پیش فرض اساسی طراحی این دوره در اصلLEARNING THROUGH ACTIVITY  یعنی  یادگیری حین فعالیت می باشد . فعالیت در حوزه های مختلف اما همگی به زبان انگلیسی . در واقع در این سیستم تمام جنبه های رشد کودک در نظر گرفته شده و زمانیکه کودک شما وارد مدرسه میشود از هر لحاظ یک کودک رشد یافته و کاملا اجتماعی می باشد. این طرح و محتوای آن توسط دکتر میرآقا (دکترای تعلیم و تربیت  و استاد دانشگاه در رشته برنامه ریزی آموزشی)ابداع گردیده است .
کودکان عزیز بعد از بهره مندی از این طرح از پایان سه سالگی تا قبل از ورود به کلاس اول ، با شروع کلاس اول ابتدایی می توانند ادامه این طرح را در "مدرسه مکالمه کودک"  یا کلاسهای ترمیک داشته باشند  .

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج


© 2018 - کلیه حقوق این پورتال متعلق به مؤسسه آموزشی زبان نصیر میباشد. نسخه 2.3.1.1

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی پورتال توسط گروه برنامه نویسی آقاجانی، شماره تماس 09039202012