Iran Canada

آزمونهای TOEFL و GRE

آزمون تافل چيست؟
تافل مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language به معنای «آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» می باشد تافل يک آزمون جـامع زبان انگليسي برای غیرانگلیسی زبانان است که بـراي ورود به بيش از 7000 کالج و دانشگاه در ايالات متحده، کانادا و ديـگر بخش هـاي جهان، لازم است. همچنيـن خارجياني که داراي مشاغل حرفه اي مي باشند، بـراي ادامه فعاليت هاي حرفه اي خود در آمريکا و کانادا به صورت مرتب به يک رتبه تافل نياز دارند. آزمون تافل (TOEFL) توسط سرويس سنجش تحصيلي (ETS) دانشگاه پرينستون (Princeton) برگزار مي شود. اين آزمون، مهارت در بخش هاي شنيداري، گفتاري، نوشتاري، و درک مطلب انگليسي را مورد سنجش قرار مي دهد. نمره کسب شده در اين آزمون جهت پذيرش در اين دانشگاه ها به مدت دو سال داراي اعتبار مي باشد.
شیوه های برگزاری آزمون تافل
آزمون تافل از سال 1968 تا 1998، فقط به صورت کتبي برگزار مي شد. شرکت کنندگان پاسخ هايشان را روي يک برگه با مداد علامت مي زدند. در سال 1998 موسسه ETS Sylvan Learning Systems که برگزاري نسخه کامپيوتري تافل را بر عهده دارد، براي اولين بار اين آزمون را به صورت کامپيوتري عرضه کردند. برگزاری آزمون تافل به روش اینترنتی از سال 2005 شروع و به تدریج جایگزین دو روش دیگر شد.

سایر توضیحات این آزمون شامل مطالب زیر میباشد که در فایل های قابل دانلود میتوانید
 • آزمون TOEFL Practice Online چيست؟
 • هدف از آزمون آزمايشي تافل اينترنتي چيست؟
 • گروه هاي مختلف تافل آزمايشي
 • آزمون تافل کتبی یا مبتنی بر کاغذ
 • بخشهاي مختلف تافل کاغذي
 • امتيازدهي آزمون
 • اعتبار مدرک
 • بخشهاي مختلف تافل کاغذي
 • آشنايي با آزمون تافل اينترنتي
 • تفاوت هاي آزمون تافل اينترنتي با تافل کاغذي و کامپيوتري
 • بخشهاي مختلف تافل اينترنتي
 • نحوه ثبت نام و پرداخت هزينه آزمون
دانلود متن کامل بصورت فایل Office Word
دانلود متن کامل بصورت فایل PDF

آزمون GRE چيست؟
آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می باشد.
هدف از آزمون GRE چيست؟
هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.
انواع آزمون GRE
این آزمون در دو سطح General (عمومی) و Subject(تخصصی) برگزار می‌شود که دارای 3 قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative)و قسمت تحلیلی (analytic) است. در قسمت زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط به میزان دایرة لغات دانشجو توجه می‌شود. لغات پرسیده شده واقعا دشوار و برای اکثر دانشجویان ناآشنا می‌باشد. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده‌ای پرسیده می‌شود تا توانایی‌های ابتدایی داوطلب مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث برانگیز می‌باشد و به صورت نوشتاری است. یعنی از داوطلب خواسته می‌شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی بنویسد و تحلیل‌های شخصی خود را بیان کند.
شيوه هاي مختلف برگزاري
این آزمون به دو صورت CBT و PBT برگزار می‌شود اما در ایران فعلا فقط به صورت PBT برگزار می‌گردد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی موسسه ETS در آینده این آزمون به روش iBT نیز برگزار می‌شود.
برای شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون GRE با این شماره نصیر تماس بگیرید : 02634206606
دانلود این متن بصورت فایل Office Word
دانلود این متن بصورت فایل PDF